O NASZEJ FIRMIE

Tradycje firmy sięgają lat 60-tych XX wieku. Założycielem zakładu ślusarskiego działającego od początku w Świątnikach Górnych był pan Marian Tylek.
Jak większość firm w najbliższej okolicy na początku działalności produkowano kłódki i inne wyroby metalowe.

W latach 80-tych dzięki nawiązaniu współpracy z Krakowską Fabryką Luster „KRAKSZKŁO” firma rozpoczęła produkcję metalowych obudów do lusterek samochodowych. W tym właśnie kierunku poszedł dalszy rozwój firmy.

W latach 90-tych firma została przekształcona w spółkę o nazwie Martyl.

Dzisiaj Martyl Sp.J. to czołowy producent lusterek do samochodów ciężarowych, sprzętu rolniczego, tramwajów oraz sprzętu budowlanego w Polsce. Inwestycje w procesy technologiczne pozwalają na oferowanie produktów najwyższej jakości. Równolegle firma rozwija działalność hurtową na rynku motoryzacyjnym oferując swoim klientom kilkaset produktów związanych z branżą motoryzacyjną.

W 2011 roku firma Martyl odkupiła od poznańskiej firmy Pozmot linie technologiczne do produkcji lusterek oraz wsporników metalowych - poszerzyła dzięki temu swoją ofertę o szeroką gamę nowych produktów.

Firma rozprowadza swoje produkty na terenie całego kraju w oparciu o sprawdzone od lat sposoby dystrybucji.

Dbałość o jakość, indywidualne podejście do klienta, szybkie reagowanie na potrzeby rynku pozwalają na ciągły intensywny rozwój firmy.

Firma dzisiaj zatrudnia kilkunastu pracowników.

MARTYL Spółka Jawna
32-040 Świątniki Górne, ul. Graniczna 11
tel/fax: 12 270 41 95
biuro@martyl.pl

© MARTYL • 2021.


wykonanie: ignisstudio - creative flame